top of page

Hakkımızda

DOYRAN Türkiye Cumhuriyetinin ilk yerli ve milli elektrikli kamyonet aracı üreticisidir.

DOYRAN globalleşen günümüz Dünya koşullarında araçların elektrik devrimini yakalamak üzere Türkiye Cumhuriyetinde yerli ve milli bir marka olarak 2023 senesinde tamamen %100 yerli ve özel sermaye ile kurulmuştur. DOYRAN Elektrikli Ticari Araç(Kamyonet , N2 Klasmanı) üretimi yapan ve kendi AR&GE bünyesinde katma değeri yüksek teknolojilere yerli ve milli kimlik kazandıran mühendislik ve teknoloji şirketidir.

Hızla gelişen ve son 15 yılda önemli düzeyde evrim ve devrimlerin gerçekleştiği elektrikli araç sektöründe Türk bir marka olarak Orta Doğu , Asya , Avrupa ve Afrika kıtasında söz sahibi olmayı hedefliyoruz !

Tüm Dünya’da artan içten yanmalı motorların yüksek yakıt ve bakım maliyetlerini göz önünde bulundurursak alternatif enerjilere artan ilgi gün geçtikçe çok artıyor. Amerika ve Asya kıtasında çok yüksek popülasyona erişen binek elektrikli otomobil sektörü tüm hızıyla gelişmeye devam etmekte. Bir çok sanayi devriminin gerçekleştiği 20. ve 21. Yüzyıllarda en son devrim ise elektrikli araçların gelişmesidir. Bir çok sanayi devrimini kaçırmış bir ülke olarak «Coğrafya Kaderdir Demeyip Canla Başla Çalışanlardanız». Bu devrimi hem ülkemiz hem de coğrafyamız adına yakalamak en büyük misyonlarımızdan birisidir.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

 

Projenin temel 5 adet amacı ve konusu bulunmaktadır. Projenin kapsamı ise elektrikli ticari araç olan N2 sınıfında ki ticari aracı yük taşımacılığı ve yolcu taşımacılığı için yüksek teknoloji ile üretmek , Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne katma değeri yüksek bir iş ortaya koymaktır.

 

1.Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde , bu coğrafyada katma değeri yüksek teknolojileri otomotiv sektöründe dışa bağımlılığı azaltmak ve yurtdışında bu coğrafyanın bu ülkenin adından gurur ile bahsettirmek.

İlk temel amaç ve konu ise , hayatımıza yeni entegre olmuş olan elektrikli araç devriminde Türkiye’nin , Türk halkının bu sektörde dışa bağımlılığını bitirmektir.

 

2.İkinci yüzyılımızda elektrifikasyon devrimini yakalayıp diğer kıtalarda söz sahibi olmak.

İkinci temel konu ise , Elektrikli araç devrimlerini ülkemizde yakalayarak ikinci yüzyılımızda dünyada elektrikli ticari araç pazarında söz sahibi olmaktır.

 

3.Artan yakıt ve satış sonrası masraflarını en aza indirerek temiz enerji ile müşterilerin ihtiyaçlarını gidermek.

Üçüncü temel konu ise , artan yakıt ve satış sonrası masraflarını düşünerek geliştirilmiş olan N2 sınıfında ki elektrikli ticari araç TURGUT elektrifikasyon entegre sistemi ile daha düşük maliyetli yakıt ve satış sonrası problemlerini azaltan sistemi ile tasarrufu hedefler.

 

4.İstihdam.

Dördüncü temel amaç ve konu ise , Türkiye’ye ve Türk Halkına hem ana sanayi de hem de ortaya çıkacak olan yan sanayilerde iş gücü/istihdamın sağlanmasıdır.

 

5.İkinci yüzyıla miras bırakmak.

Beşinci temel amaç ve konu ise , Türkiye Cumhuriyetine ikinci yüzyılında diğer devletlerin teknolojileri ile yarışabilecek katma değeri yüksek hizmetler sunan bir miras bırakabilmektir.

Vizyonumuz - Misyonumuz

 

Misyonumuz : Dünyada gerçekleşen elektrikli araç devrimlerini ve gerçekleşen inovasyonları ülkemizde gerçekleştirmek. Türkiye Cumhuriyeti’nde elektrikli araç devrimi/furyasını

 yakalamak ve diğer ülkelerin yaratmış olduğu markalar ile rekabet etmektir.

 

Vizyonumuz: Globalleşen Dünya düzeninde ülkemiz adına ticari sınıfta söz sahibi olabilecek olan üretim , Ar&Ge , inovasyon , kalite ve dijitalleşme başlıklarında ilerlemektir.

 Yol alınacak olan söz konusu ticari sınıfta bir çok disiplini içerisinde bulunduran DOYRAN® gelecekte oluşabilecek girişimlere ışık olacaktır.

 2028 yılında 100.000(Yüz bin) adet üretimi gerçekleştirecek ve Orta Doğu , Asya pazarında öncü firma olacaktır.

bottom of page